Realita o působení Ruska v Sýrii

25. února 2016 v 20:10 | hanci |  Zamyšlení
Záchranář Abdulah al Hafi: když vytáhneš z trosek živého člověka, naplní tě energie, která stačí na dalších tisíc let

Zpovídala Kateryna Jaresko speciálně pro InformNapalm.
17/01/2016

Doporučuji přečíst tento článek všem, kteří vytýkají uprchlíkům, že utíkají ze své země.

Nemohu uvěřit, že lidé jako je Putin a Assad mohou klidně spát..........
Ale vždyť tím vším se jen naplňuje Putinův plán........

Vkládám pár ukázek z rozhovoru:

"V Sýrii již za dobu války vzniklo v řadách opozice proti zločinnému Asadovu režimu mnoho společenských iniciativ. Organizují je aktivisté, kteří dělají náročnou a zodpovědnou práci. .........vyčlenilo hnutí Bílých příleb. Jde o záchranáře, kteří provádějí tu nejnáročnější a nejnebezpečnější práci: dorazí na místo události jako první, vyprošťují zraněné z trosek, poskytují jim první pomoc a dopravují do nemocnic. .......
*
*
Syřané vstoupili do nové války proti tyranii dříve než Ukrajinci. Bašár Asad za podpory Kremlu proti nim použil mnohem tvrdší metody ve všech složkách hybridní války. Pro Ukrajince je také velmi důležité studovat jejich zkušenosti s odbojem a zkušenosti z jejich dobrovolnických iniciativ.

Nabízíme seznámení s jedním z aktivistů syrské revoluce, který se zasvětil záchraně lidských životů. V rozhovoru pověděl o ruském bombardování, o mrtvých civilistech a jak lidé dokážou si uchovat pocit vlastní důstojnosti a žít dál.


Jmenuji se Abdulah al Hafi, je mi 32 let. Absolvoval jsem ekonomickou fakultu na jedné z univerzit v Damašku. Pracoval jsem jako finanční ředitel potravinářského podniku v městečku Mlikha. Dělat záchranáře jsem začal v okamžiku, kdy na naše městečko dopadla první střela. Vše začalo v polovině roku 2012, kdy jsme působili jako záchranáři u zdravotních středisek. Právě zde se zrodila myšlenka civilní obrany.
*
*
Naše struktury zahrnují mediky, záchranáře evakuující lidi z postiženého území a týmy vyprošťující lidi ze sutin,.............
*
*

.........Od listopadu začali Rusové aktivně bombardovat Ghútu. V Dumě, Hammurii a Kafr Batně zemřely při ruských útocích stovky lidí. A kazetové ruské bomby udělaly z obytných čtvrtí zcela zničené lokality.
Nedokážu zapomenout na masové vraždění v Kafr Batně a Džisrin. Ani na hromadný masakr v Hammurii. Ani na útoky proti městu Duma.
V uších mi stále zní zvuky smrti, pamatuji si zápach krve a roztrhaných lidských těl.............
*
*

*
*
.............Našim psychologem je naděje. Naděje a láska, to je náš psychologický mechanismus. Když vytáhneš z trosek živého člověka, naplní tě energie, která vystačí na dalších tisíc let...........
*
*
Právě děti zasahují útoky Asada a Rusů nejvíc. Když zemřou, je to naše největší bolest, ale když přežijí, je to největší naděje. Když vytahuješ dítě ze sutin, cítíš, že život bude pokračovat navzdory Asadovi a Putinovi.


Rusové mají barbarský zvyk: útočí na stejné místo dvakrát, vyčkávají, až se na místě události shromáždí lidé po prvním útoku.....
*
*
K.J.:
Řekněte: v čem spatřujete hlavní výsledek své práce? Na co můžete být pyšný jako na úspěch svůj osobní nebo celého týmu?

Zachraňovat životy a držet vysoko laťku cti, copak toto není poslání od Všemohoucího pro lidi?
Jsem pyšný na to, že jsem Syřan a udržuji duch naší země, duch svobody, důstojnosti a lidskosti. To je revoluce. To je Civilní obrana. To jsou Bílé přilby.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dadainka dadainka | Web | 26. února 2016 v 20:09 | Reagovat

Zasahují je stejně jako útoky ISILU a USA. Každej si tam hřeje svojí polívčičku.

2 hanci hanci | Web | 26. února 2016 v 20:17 | Reagovat

[1]: Dobrý večer. Nevím, odkud máte tyto informace, ale nikde jsem se nedověděla, že by USA bombardovaly civilní obyvatele - odpůrce Asadova režimu, že by na civilní obyvatele, nemocnice atd. používaly barelové bomby, jako Rusové. Cíle bombardování jsou dobře vidět ze satelitů......dá se dobře spočítat, jaké cíle a kolik mají Rusové a jaké cíle mají ostatní.
Ale Váš názor Vám neberu, informace se dají získávat z různých zdrojů.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama