Březen 2016

Andrej Šipilov

31. března 2016 v 15:22 | hanci |  Zamyšlení
Vkládám pár ukázek z textu, který mně připadá mimořádně přesný, důležitý a odpovídající snad na všechny otázky, které si lidé kladou a ještě dnes si na ně někteří neumí odpovědět.
Celý text najdete zde

Máme tu válku. Třetí. Světovou. Vy jste si toho nevšimli? Brusel byl jen začátek.
Autor: A nikdy jinak! 30.3.2016


Už několik desítek let žijeme v míru. Navíc jsme se zařadili do společnosti, jejímž základem není podrážet ty druhé. Tato válka nás zastihla zoufale nepřipravené. Nás i celý Západ. Andrej Šipilov, ruský spisovatel a novinář spolupracující s opozicí a otevřený kritik vedení státu, v krátké úvaze popisuje povahu války, kterou dnes Rusko vede, a upozorňuje na naivitu reakcí Západu.

Andrej Šipilov
Zdroj: shipilov.com

Jeden můj dávný přítel, se kterým jsem dlouhé roky nemluvil, protože se naše cesty rozešly už dávno a každý z nás se ocitl na jiné straně barikády, se dnes k mému překvapení zjevil na mém messengeru a žádal, abych mu sdělil zdroj svých narážek na účast ruských zpravodajských služeb při teroristickém útoku v Bruselu.

"Ty na to máš nějaké důkazy?" rozčiloval se.

Dlužno přiznat, že tento můj známý není žádný prosťáček. Významnou část předešlého života trávil v arabských zemích, střídavě pod arabským i ruským příjmením, a většinu času tam plnil určité občanské povinnosti. Celou dobu mu ale ve skříni visela uniforma s výložkami. Buď jak buď, uniformu musel oblékat pravidelně a jednou se mi dokonce chlubil, že v sovětských dobách "jeho chlapci sestřelili dvě izraelská letadla".

"Pane Bože!" řekl jsem. "Ty přece víš to samé co já. Oba moc dobře známe povahu kořenů toho "arabského terorismu", a taky jak, proč a na čí rozkaz vznikl tenhle "islámský stát". A ty toho o tom víš dokonce mnohem víc než já. Copak potřebuješ nějaké důkazy?! Vždyť nejsme u soudu, tady se nevede spor. A kromě toho moc dobře víš, že kdyby se takový soud konal, tak by tam i ty důkazy byly, a dost přesvědčivé."

Tím naše rozmluva skončila.

A mně došlo, že mám co vyprávět. Historie se opakuje.
*
*
*

Dnešní společnost si zvykla na klidný život a netečně tíhne k tomu hrát podle pravidel života v míru. Ale my už v míru nežijeme. Máme tu válku. Třetí. Světovou.

Vy jste si toho nevšimli?

Ono to dává smysl. Války v dvacátém prvním století se vedou podle jiných pravidel, ty předchozí ničím nepřipomínají.

Nedávno jsem četl, že Ukrajině se v rekordním čase povedlo vystavět novou bojeschopnou armádu a teď se nemusí obávat ani otevřeného útoku ze strany Ruska.

Jak naivní. Čekáte útok nepřátelských vojsk tváří v tvář, jak tomu bylo v minulém století. Ale nepřátelské vojáky už máte dávno v týlu, mezitím zabrali všechna cvičiště na vašem území. Každý druhý státní úředník v té vaší Ukrajině (pokud ne hned devět z deseti) bojuje za Putina. Každý třetí bloger s ukrajinskou vlaječkou na profilovce pracuje v zájmu ruského impéria, a sám při tom třeba nemá ani stín podezření.

Ale proč vám to vůbec vysvětluju, vždyť to sami dobře víte!

Vojenští analytici píší, že v případě vojenského konfliktu s NATO se ruská armáda neudrží více než pár dní. Copak se někdo vážně domnívá, že bude Rusko s NATO riskovat otevřený konflikt?

Vážené Evropo a Ameriko, Rusko k vám armádu nepošle. Bude k vám vysílat teroristy ISIL, bude si kupovat vaše politiky a financovat politická uskupení, která budou ochotná hrát podle ruských pravidel. Rusko bude na celém světě podporovat lokální krvavé konflikty. Bude vás zaplavovat běženci tak dlouho, dokud situace nepraskne jako vřed a na vlně populismu nedovede k moci ruské loutky.

Jaderné technologie, suroviny a zařízení bude dál pod rouškou vlaků se senem dodávat Kim Čong Unovi a ponoukat ho, aby na Washington hodil atomovku. Bude mezi vás vrážet klíny, dokud se nerozpadnete na kousky, které pak po jednom ovládne. A vše bez jediného výstřelu. Bez jediného vojáka. Tím tedy myslím vojáky v uniformě, protože vojáci bez výložek už vaše země dávno zaplavili.

Co řeknete? Že na to nemám důkazy?
****************************************
Zvýraznění textu jsem udělala já.
Mohla bych mít radost, že takovéhle závěry jsem si už před více roky udělala sama, obyčejným selským rozumem a teď jsou takto potvrzená. Tolik lidí se mně kvůli tomu smálo...........
Radost nemám, mnohem raději bych byla, kdybych pravdu neměla.............

Podlézání Číně

29. března 2016 v 19:33 | hanci |  Zamyšlení
Člověk v tísni

Šimon Pánek k návštěvě čínského prezidenta
Ukázky textu, celý text najdete zde


Člověk v tísni v Číně sice nepracuje, ale situaci v této zemi dlouhodobě sledujeme. Základní lidská práva, jako je svoboda slova, shromažďování, svobodný přístup k informacím nebo například právo na spravedlivý proces, jsou zde notoricky potlačována. Pokračuje kolonizace Tibetu a kulturní, náboženský i rasový útlak dalších menšin, například Ujgurské, které požadují skutečnou autonomii a prostor pro svébytný rozvoj.

Čína je bezesporu zajímavý obchodní partner. Pro naši ekonomiku však představuje zlomek významnosti ve srovnání se zeměmi západní Evropy a "čínské investice", které jsou některými zájmovými skupinami a politiky představovány téměř jako nový pilíř rozvoje naší ekonomiky, zaostávají za investicemi Jižní Koreje či obchodními vztahy s Tchajwanem.
*
*
*
Naše země se v posledním čtvrtstoletí stala známou právě důrazem na lidská práva a svobody jednotlivce postaveným na odkazu nenásilného odporu proti komunismu, Sametové revoluce i humanistickému působení Václava Havla. Pomineme-li nevkusnost sbližování krtka s pandou či špalíry vlajek s komunistickými symboly, je odklon od podpory lidských práv i odklonem od hodnot, jejichž prosazováním jsme byli jako malá země ve velkém světě zajímavými.

Návštěva čínského prezidenta představuje pro naše politiky jedinečnou příležitost, jak svým postojem prosadit demokratické hodnoty a podpořit obránce lidských práv v Číně, disidenty a aktivisty, kteří jsou za svůj kritický postoj a aktivity v Číně perzekvováni. V prohlášení "Nepodbízejte se diktátorům", ke kterému se připojili desítky organizací, (www.nediktatorum.cz ) jsou podle našeho názoru velmi uváženě shrnuty základní principy, podle kterých bychom si přáli, aby se naši političtí představitelé chovali.

V roce 2008 Člověk v tísni udělil lidskoprávní cenu Homo Homini čínskému literárnímu kritikovi a následně i držiteli Nobelovy ceny míru Liou Siao-po, který je v stále ve vězení. A s ním mnoho dalších disidentů. Perzekucím čelí také například manželka Liou Siao-po, kterou čínský režim bez jakéhokoliv obvinění či soudu drží v izolaci v domácím vězení. Pro tyto lidi představuje podpora z demokratického světa velmi důležitou morální podporu.

Zabitý muslim z Glasgow

27. března 2016 v 22:34 | hanci |  Zamyšlení
Deník Referendum Svět

Muslimský Kristus z trafiky v Glasgow
Adam Borzič, 26.03.2016

Vkládám ukázky - celý text je zde


Muslimského trafikanta z Glasgow Ashada Shada zavraždil jiný muslim, protože popřál křesťanům na sociálních sítích šťastné Velikonoce. Jeho tragická smrt ve své brutalitě symbolizuje nejen řez uvnitř islámu, ale i v samotném lidském srdci. Co ten trafikant vlastně spáchal, že musel vykrvácet, že musel zemřít?

Podle místních to byl nesmírně lidský a mírumilovný člověk. Hluboce zbožný muslim. A tento člověk popřál v souladu se svou vírou svým křesťanským bližním pěkné svátky. Zachoval se tak jako tradiční muslim, který respektuje náboženské svátky jednoho z "lidu Knihy" a miluje své bližní. A za to byl svým souvěrcem zavražděn. Tento muž napsal: "Velký pátek a velmi šťastné Velikonoce, obzvlášť mému milovanému křesťanskému národu. Následujme skutečné kroky milovaného svatého Ježíše Krista a dosáhněme opravdového úspěchu na obou světech." Co všechno tahle tragédie v sobě obsahuje?
*
*
*
Meditujme chvíli nad těmito zázračnými verši velkého islámského mystika Ibn ´Arabího napsanými na rozhraní dvanáctého a třináctého století:

Ó krása! Zahrada mezi plameny…
Mé srdce se stalo schopným všech forem.
Je pouští pro gazely a klášterem pro křesťany,
chrámem pro pohanská božstva a Kaabou pro poutníka,
deskami Tóry a knihou Koránu.
Vyznávám náboženství Lásky a ať její karavana
kamkoli putuje, ona je mým náboženstvím a mou vírou.
*
*
*
Islám má v Evropě tradičně své místo. Kulturně mu vděčíme za mnohé, počínaje číslicemi a konče arabskými překlady antické filosofie, které měly ve středověku zásadní vliv na rozvíjení antického dědictví. Vděčíme mu za nádhernou literaturu, především poezii, a také za řadu objevů na poli vědy, především z oblasti astronomie a kosmologie. Stačí připomenout kulturně a civilizačně vyspělý córdobský kalifát.

Ne, s islámem skutečně zápasit nemáme. Patří k naší civilizaci a svými sociálními důrazy i některými typy mystiky může být velmi inspirativní i pro nemuslimy. Zápasit musíme s islamismem a s jeho stínovým dvojčetem, nahnědlým islamofobním populismem.
*
*
*
...............Místo paniky a podléhání xenofobním sirénám by ale měla spíše popřávat sluchu těm muslimům, kteří se s fanatickým džihádismem sami potýkají a právě tyto muslimy výrazně podpořit. Umožnit jim třeba větší přítomnost v médiích.

Samozřejmě, že by současně měly být po celé Evropě kontrolovány islámské vzdělávací instituce (tak jak je tomu například v Rakousku), aby bylo zřejmé, jaké výklady islámské tradice se k jejím studentům dostávají, a zda v těchto institucích nejsou šířeny fanatické a nenávistné myšlenky odporující humanitě.
*
*
*
Jak mi řekl můj zbožný muslimský přítel Salih, jeden z nejkrásnějších lidí, jakého jsem kdy poznal, "lidskost je základem islámu". Člověk, ne ideologie. A já jako křesťan jsem s ním zcela souhlasil. I v křesťanství, milý Salihu.

Chceme-li v dlouhodobé perspektivě zvítězit nad islamistickými nihilisty, ale také nad jejich stínovými blíženci - populisty a fašisty, které pohání osobní i společenská frustrace a temný kolektivní narcismus, musíme znovu vybudovat humanistickou a solidární Evropu skutečně věrnou svým náboženským i sekulárním vizím a ideálům. A z této pozice pak pomáhat zbytku světa k lepší existenci.
*
*
*

Opětovné upozornění na metodu dr. Jonáše

6. března 2016 v 23:32 | hanci |  Jak jde život
Opětovné upozornění na metodu dr. Jonáše

27. února 2016 jsem dostala na blog komentář k tomuto článku

Snad se autorka tohoto komentáře nebude zlobit, když ho sem vložím jako nový článek - chci znovu a znovu upozorňovat na neskutečně účinnou metodu dr. Jonáše, která zbavuje tělo škodlivých bakterií (borelióza, mykobakterióza, toxoplasmóza, chlamydie.....), virů, plísní....... a zbavuje pacienty bolestí a mnohých nepříjemných stavů, na které chemické léky neúčinkují.
Se vším, co je v komentáři uvedeno, stoprocentně souhlasím, že je to pravda, vím z vlastní zkušenosti.
Jen je mně moc líto, že tato metoda neléčí, poškozené orgány nenapravuje - "jen" organizmus čistí. I tak je neskutečně účinná při navracení organizmu do "normálu".

A znovu zdůrazňuji - prosím, neplést s léčitelem Jonášem - s tím tato metoda nemá nic společného!!!

A tady je zmíněný komentář:

7 ZuzanaZuzana | E-mail | 27. února 2016 v 22:59 | Reagovat

"..........Mudr. Jonáše, který užívá informační medicínu pro léčbu znám a jeho přípravky využívám (pozor neplést s léčitelem Jonášem - to je s prominutím podvodník); musím říct, že pomáhají a jeho přípravky tak pokročily, že v dnešní době pro něj nejsou chlamydie pneumoniae problém. Pokud něco nelze jeho přípravky léčit - řekne vám to. Má svůj blog - Mudr. Jonáš bloguje - tam, si můžete číst a udělat si názor, že to není člověk, který by lidem přípravky vnucoval - naopak - mnohokrát od něj zaznělo, že toto se nedá jeho způsobem léčit, nebo že toto neumí - případně že nebude léčit lidi, kteří kouří, pijí tvrdý alkohol a neváží si svého zdraví. Klobouk dolů. Jak před Mudr. Jonášem, tak před vývojem přípravků, které jsou nejmodernější metodou "léčby" 21. století. Nemají vedlejší účinky, stimulují vlastní obranyschopnost těla, které se pak s infekcí vypořádá "samo"."

Vliv Kremlu na Česko

4. března 2016 v 0:04 | hanci |  Politika
Rusko v Česku. Putin v Česku. Vliv Kremlu je zde čím dál patrnější, hmatatelnější
autor: Martin Fendrych,03/03/2016


Vkládám pár ukázek, celý text, nad kterým je dobré se zamyslet, je zde

"...... Rusko vede prezident Vladimir Putin, bývalý sovětský agent KGB v Drážďanech (1985 až 1990). Ví, co tajné služby dovedou, umí je využívat. O tom svědčí kupříkladu vražda Alexandra Litviněnka v Británii, bývalého důstojníka FSB RF (Federální služba bezpečnosti Ruské Federace).
*
*
Jak Rusko v Česku působí? Některé kanály jsou známější, některé méně. Centrem je ruská ambasáda v Praze a konzulát v Brně. Domácí zpravodajci mluví o tom, že pražská ambasáda Ruska zaměstnává tolik lidí (okolo 140), protože má na starosti propagandu v celé EU. A brněnský konzulát se soustředí na propagandu v Česku.
*
*
O co ruským tajným službám jde? Plní dva základní úkoly. První: získávat informace. Vojenské, obchodní, kompromateriály, cokoli. Druhý: rozkládat nás. Podporovat rozkol, aby stát slábl. Takový střet prezident - premiér je nutno živit. Nevíme, jestli je Miloš Zeman nějak zaháčkován ruskými službami, ale jeho činnost (podpora Putina) i jeho okolí k takové domněnce vede. Ideální stav, který by měl u nás nastat: oslabení, zpochybnění demokracie, zpochybnění západních hodnot a spojenců. Především USA.
*
*
Ruský vliv v Česku je obrovský. Jak se mu bránit? Nevypadnout z NATO, nenechat rozbít Evropskou unii. Vyhošťovat ruské agenty. Nevolit prezidenty, kteří podporují Putina. Vážit si svobody."

Naďa Savčenko - Putinovo Rusko

3. března 2016 v 23:47 | hanci |  Politika
Jak Naďa Savčenko svou řečí nastavila Rusku zrcadlo.
Autor: Nikola Repin 3.3.2016


Vkládám malou ukázku ze závěrečné řeči Nadi, kterou pronesla včera u soudu v ruském Doněcku.
Velmi doporučuji přečíst celý text - zde

"................U tohoto soudu byla prokázána vina ruské vlády. Její vina spočívá v anexi ukrajinského území - anexi Krymu a rozpoutání války na Donbasu. Její vina spočívá v tom, že svými nevyhlášenými podlými válkami se po celém světě snaží vytvořit totalitní režimy pod dominancí Ruska. Lezou všude a páchají genocidu na tamních lidech. Viděli jsme to v Čečensku, v Abcházii, dnes to vidíme na Ukrajině, v Dagestánu, v Sýrii. Politika a zájmy ruského státu mají vždy přednost před životy lidí žijících na územích, kterých se týká ruský státní zájem. Proto je zde vina ruské vlády.

Jedinou vinu tento soud neprokázal. Moji. Jsem důstojníkem ukrajinských ozbrojených sil. Měla jsem plné právo bránit svoji vlast, plnila jsem svoji povinnost. Vy nesoudíte své veterány 2. světové - Velké vlastenecké - války. Ale z nějakého důvodu nesoudíte pouze vlastní veterány. Za to, kolik lidí zabili při bránění své vlasti. ..............."
*
*
*
Dodatek:

Prohlášení Nadi Savčenkové 4. 3. 2016
Nikola Repin·4. březen 2016

Originál textu zde

"Prohlášení
Já, Savčenko Naděžda Viktorovna, Ukrajinka, občanka Ukrajiny, vyhlašuji suchou hladovku od 4. 3. 2016 do mého návratu na Ukrajinu. Ať již budu živá či mrtvá!
Suchá hladovka je protestem proti jednání ruské vlády, ruských tajných služeb, vyšetřovatelů, soudu a prokuratury RF a proti jejich snaze o zakrytí svých zločinů.
Oni jsou vinní narušením mezinárodního práva, mým únosem z Ukrajiny, mým násilným převozem do Ruska, nezákonným držením v ruských věznicích a nespravedlivým soudem nade mnou!
Zakazuji veškeré snahy o násilné ukončení mé hladovky, a to jak ve vězení, tak na celém území Ruska.
Zakazuji odebírat mi jakékoliv vzorky a nutit mě k příjmu jakýchkoliv léků.
Zakazuji ruským lékařům a zaměstnancům vazební věznice se mě dotýkat.
Souhlasím pouze s lékařskou prohlídkou lékaři z Ukrajiny nebo z Evropy.
Zakazuji moje přemístění z cely kamkoliv bez vysvětlení důvodu a cíle cesty.
Jakékoliv použití fyzické síly vůči své osobě budu považovat za mučení a budu se bránit.
Pokud 9. 3. 2016 budu naživu, požaduji, abych byla převezena na jednání soudu.
V případě mé smrti zakazuji pitvu svého těla a požaduji jeho předání mé mámě a sestře.
Moje rozhodnutí je neměnné!
4. 3. 2016 Nadija Savčenko"
*
*
"Svobodu nelze ocenit! V Rusku nikomu nevěřím! Nemám strach! Neprosím! Řekla jsem svoje poslední slovo! S Ukrajinou v srdci Nadija Savčenko."