Andrej Šipilov

31. března 2016 v 15:22 | hanci |  Zamyšlení
Vkládám pár ukázek z textu, který mně připadá mimořádně přesný, důležitý a odpovídající snad na všechny otázky, které si lidé kladou a ještě dnes si na ně někteří neumí odpovědět.
Celý text najdete zde

Máme tu válku. Třetí. Světovou. Vy jste si toho nevšimli? Brusel byl jen začátek.
Autor: A nikdy jinak! 30.3.2016


Už několik desítek let žijeme v míru. Navíc jsme se zařadili do společnosti, jejímž základem není podrážet ty druhé. Tato válka nás zastihla zoufale nepřipravené. Nás i celý Západ. Andrej Šipilov, ruský spisovatel a novinář spolupracující s opozicí a otevřený kritik vedení státu, v krátké úvaze popisuje povahu války, kterou dnes Rusko vede, a upozorňuje na naivitu reakcí Západu.

Andrej Šipilov
Zdroj: shipilov.com

Jeden můj dávný přítel, se kterým jsem dlouhé roky nemluvil, protože se naše cesty rozešly už dávno a každý z nás se ocitl na jiné straně barikády, se dnes k mému překvapení zjevil na mém messengeru a žádal, abych mu sdělil zdroj svých narážek na účast ruských zpravodajských služeb při teroristickém útoku v Bruselu.

"Ty na to máš nějaké důkazy?" rozčiloval se.

Dlužno přiznat, že tento můj známý není žádný prosťáček. Významnou část předešlého života trávil v arabských zemích, střídavě pod arabským i ruským příjmením, a většinu času tam plnil určité občanské povinnosti. Celou dobu mu ale ve skříni visela uniforma s výložkami. Buď jak buď, uniformu musel oblékat pravidelně a jednou se mi dokonce chlubil, že v sovětských dobách "jeho chlapci sestřelili dvě izraelská letadla".

"Pane Bože!" řekl jsem. "Ty přece víš to samé co já. Oba moc dobře známe povahu kořenů toho "arabského terorismu", a taky jak, proč a na čí rozkaz vznikl tenhle "islámský stát". A ty toho o tom víš dokonce mnohem víc než já. Copak potřebuješ nějaké důkazy?! Vždyť nejsme u soudu, tady se nevede spor. A kromě toho moc dobře víš, že kdyby se takový soud konal, tak by tam i ty důkazy byly, a dost přesvědčivé."

Tím naše rozmluva skončila.

A mně došlo, že mám co vyprávět. Historie se opakuje.
*
*
*

Dnešní společnost si zvykla na klidný život a netečně tíhne k tomu hrát podle pravidel života v míru. Ale my už v míru nežijeme. Máme tu válku. Třetí. Světovou.

Vy jste si toho nevšimli?

Ono to dává smysl. Války v dvacátém prvním století se vedou podle jiných pravidel, ty předchozí ničím nepřipomínají.

Nedávno jsem četl, že Ukrajině se v rekordním čase povedlo vystavět novou bojeschopnou armádu a teď se nemusí obávat ani otevřeného útoku ze strany Ruska.

Jak naivní. Čekáte útok nepřátelských vojsk tváří v tvář, jak tomu bylo v minulém století. Ale nepřátelské vojáky už máte dávno v týlu, mezitím zabrali všechna cvičiště na vašem území. Každý druhý státní úředník v té vaší Ukrajině (pokud ne hned devět z deseti) bojuje za Putina. Každý třetí bloger s ukrajinskou vlaječkou na profilovce pracuje v zájmu ruského impéria, a sám při tom třeba nemá ani stín podezření.

Ale proč vám to vůbec vysvětluju, vždyť to sami dobře víte!

Vojenští analytici píší, že v případě vojenského konfliktu s NATO se ruská armáda neudrží více než pár dní. Copak se někdo vážně domnívá, že bude Rusko s NATO riskovat otevřený konflikt?

Vážené Evropo a Ameriko, Rusko k vám armádu nepošle. Bude k vám vysílat teroristy ISIL, bude si kupovat vaše politiky a financovat politická uskupení, která budou ochotná hrát podle ruských pravidel. Rusko bude na celém světě podporovat lokální krvavé konflikty. Bude vás zaplavovat běženci tak dlouho, dokud situace nepraskne jako vřed a na vlně populismu nedovede k moci ruské loutky.

Jaderné technologie, suroviny a zařízení bude dál pod rouškou vlaků se senem dodávat Kim Čong Unovi a ponoukat ho, aby na Washington hodil atomovku. Bude mezi vás vrážet klíny, dokud se nerozpadnete na kousky, které pak po jednom ovládne. A vše bez jediného výstřelu. Bez jediného vojáka. Tím tedy myslím vojáky v uniformě, protože vojáci bez výložek už vaše země dávno zaplavili.

Co řeknete? Že na to nemám důkazy?
****************************************
Zvýraznění textu jsem udělala já.
Mohla bych mít radost, že takovéhle závěry jsem si už před více roky udělala sama, obyčejným selským rozumem a teď jsou takto potvrzená. Tolik lidí se mně kvůli tomu smálo...........
Radost nemám, mnohem raději bych byla, kdybych pravdu neměla.............
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jirka* Jirka* | 2. dubna 2016 v 13:36 | Reagovat

Tak, a máme tady "Gruzii číslo dvě", akci Azerbajdžan vs. "arménský" Náhorní Karabach. Teď zbývá jen odpočítávat počet dní, případně hodin, kdy jim Rusko přijde udělat pořádek na věčné časy.

2 hanci hanci | Web | 2. dubna 2016 v 20:54 | Reagovat

[1]: Přesně! V momentě, kdy se Putin dostal k moci, jsem se začala bát......

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama