Vliv Kremlu na Česko

4. března 2016 v 0:04 | hanci |  Politika
Rusko v Česku. Putin v Česku. Vliv Kremlu je zde čím dál patrnější, hmatatelnější
autor: Martin Fendrych,03/03/2016


Vkládám pár ukázek, celý text, nad kterým je dobré se zamyslet, je zde

"...... Rusko vede prezident Vladimir Putin, bývalý sovětský agent KGB v Drážďanech (1985 až 1990). Ví, co tajné služby dovedou, umí je využívat. O tom svědčí kupříkladu vražda Alexandra Litviněnka v Británii, bývalého důstojníka FSB RF (Federální služba bezpečnosti Ruské Federace).
*
*
Jak Rusko v Česku působí? Některé kanály jsou známější, některé méně. Centrem je ruská ambasáda v Praze a konzulát v Brně. Domácí zpravodajci mluví o tom, že pražská ambasáda Ruska zaměstnává tolik lidí (okolo 140), protože má na starosti propagandu v celé EU. A brněnský konzulát se soustředí na propagandu v Česku.
*
*
O co ruským tajným službám jde? Plní dva základní úkoly. První: získávat informace. Vojenské, obchodní, kompromateriály, cokoli. Druhý: rozkládat nás. Podporovat rozkol, aby stát slábl. Takový střet prezident - premiér je nutno živit. Nevíme, jestli je Miloš Zeman nějak zaháčkován ruskými službami, ale jeho činnost (podpora Putina) i jeho okolí k takové domněnce vede. Ideální stav, který by měl u nás nastat: oslabení, zpochybnění demokracie, zpochybnění západních hodnot a spojenců. Především USA.
*
*
Ruský vliv v Česku je obrovský. Jak se mu bránit? Nevypadnout z NATO, nenechat rozbít Evropskou unii. Vyhošťovat ruské agenty. Nevolit prezidenty, kteří podporují Putina. Vážit si svobody."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama