Čína, Rusko, Česko

7. dubna 2016 v 20:47 | hanci |  Zamyšlení
Na blogu jsem v prosinci 2013 napsala toto:

"Knížku "Hovory se spodinou", kterou napsal čínský disident Liao I-wu,jsem musela přestat číst, když jsem došla k rozhovoru, týkajícímu se kanibalismu v druhé polovině minulého století v dobách hladomoru na čínském venkově. V té době zmizelo (bylo snědeno) velké procento děvčátek ve věku do cca 8 let (věk si nepamatuji přesně). Tu knížku se už asi dál neodvážím číst. Každopádně by si ji měl přečíst každý, kdo se nechal nadchnout čínským pokrokem a ekonomickým boomem………."
*
*
Už po návratu prezidenta Zemana z Číny se mně dělalo zle z jeho výroků, které tam pronášel, ale to, co se odehrávalo nedávno při návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga u nás, přesáhlo veškerou představitelnou absurditu.

Zajímalo by mě, z jakých důvodů vyslovuje prezident Zeman myšlenky, při kterých zůstává "normálnímu" člověku rozum stát, jestli si vůbec zjistil alespoň nějaké objektivní informace o Číně nebo - Bůh nás ochraňuj - jen naplňuje nějaký určitý plán.............

Odpoledne jsem vyslechla následující rozhovor na DVTV, který velmi doporučuji k poslechu:

7. 4. 2016
Když člověk přijede kvůli transplantaci do Číny, trvá pouhých pět dní, než najdou vhodného dárce, lidí v táborech mají mnoho, říká ředitel novin Epoch Times žijící v Londýně Zbyněk Zahálka. Vězni nejsou podle něj při odebírání orgánů ani uspáni, během operace umírají. Tvrdí, že v Číně je vyvražďováno až 120 tisíc lidí ročně.
***************************************************************************
Dále velmi doporučuji k témuž tématu:

Hospodářské noviny
Tomáš Sedláček - ekonom
31. 3. 2016
***************************************************************************
Deník Referendum Domov
František Kotlán
06.04.2016
***************************************************************************
28. 3. 2016 / Simindr / Společnost
***************************************************************************
A něco z jiného soudku, ale velmi zajímavé:

Svobodné fórum
Autor: Redakce SF chrání zdroj
26.3.2016
***************************************************************************
Dnes jsem si ještě poslechla další dvě videa DVTV:

4. 4. 2016
Vrcholní představitelé ruského režimu musí počítat s tím, že se můžou znelíbit a půjde jim o život, je to jako riziko povolání, říká politolog Tomáš Šmíd. V posledních měsících zemřelo několik lidí, kteří podle něj hráli klíčovou roli při plánování invaze na Krym. Zároveň tvrdí, že na Rusko stále tvrději dopadají sankce a nízká cena ropy, země prý bohatství, které získala během let hojnosti, projedla a rozkradla.
***************************************************************************
4. 4. 2016
Andrej Babiš zplodil právníky, kteří jsou neznámými investory, vlastnictví Čapího hnízda zastřel dost dobře, koně pro Čapí hnízdo ale kupoval osobně, tvrdí novinář Janek Kroupa, se kterým jsme se bavili na roadshow v Karlových Varech. Kroupa říká, i ve tam působí lidé podobní Ivo Rittigovi, a to přímo v místní politice. Policie prý například nemohla jednoho politika vyšetřovat a odposlouchávat kvůli dotacím, protože měl ruská telefonní čísla.
***************************************************************************

Na závěr jedna, podle mě, velmi důležitá myšlenka:

"Lhostejnost k druhým a lhostejnost k osudu celku je přesně tím, co otevírá dveře zlu".
Václav Havel
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jirka* Jirka* | 8. dubna 2016 v 8:41 | Reagovat

"Lhostejnost k druhým a lhostejnost k osudu celku je přesně tím, co otevírá dveře zlu".
...ano, přesně tak. A s tím související nezájem těch "normálních", přímo umožňuje, aby hlas "nenormálních" byl nejen slyšet, ale dokonce aby byl pokládán za většinový.
V tom vidím velkou chybu naší společnosti - a děkuji Ti, Hančí, že ji, šířením podobných témat a odkazů, neděláš.

2 Jirka* Jirka* | 8. dubna 2016 v 8:49 | Reagovat

P.S.: Předešlý komentář zní, jako bych chtěl "nenormální" umlčovat... to bylo samozřejmě myšleno tak, že je jejich názor slyšet jako osamocený, jediný - tedy pro spoustu lidí jako většinový.

3 hanci hanci | Web | 8. dubna 2016 v 13:15 | Reagovat

[2]: Jirko - rozuměla jsem Ti dobře!! Moc mě mrzí, že se hodně setkávám s lidmi, kteří říkají, že stejně nic nezmůžou, že si raději "jdou svou cestou".....atp. Ale dnes se přece všechno dotýká všech. Bohužel se asi tito lidé probudí, až už bude pozdě - což nebude za až tak dlouho. doufala jsem, že se toho nedožiji, ale mám obavy, že i přes svůj vážný zdravotní stav se toho dožiji. Vůbec nemohu myslet na to, v čem budou žít naši potomci - lidé jsou ve velké míře čím dál víc sobečtí, jakoby bez soucitu k trápení druhých a co není přímo "za jejich zahrádkou" jakoby se jich netýkalo, je to přece "tak daleko". Ale dnes už není nic "tak daleko", všechno je přímo za našimi dveřmi.
Právě jsem se podívala ze záznamu na pořad Souvislosti Jana Pokorného (bylo načase, aby se do TV vrátil), báječnou diskuzi s výbornými filosofy a politology - obdivuji asi nejvíc paní Vladimíru Dvořákovou, která mimo jiné podstatné věci mluvila o vymizení slušnosti mezi lidmi, takové té, která by měla být pokládaná za samozřejmou!! a - bohužel, není. Chtěla jsem dát odkaz přímo na ten pořad, ale nepodařilo se, jenom na celkový přehled:  http://www.ceskatelevize.cz/hledani/?q=Souvislosti+Janahttp://www.ceskatelevize.cz/hledani/?q=Souvislosti+Jana+Pokorn%C3%A9ho&cx=000499866030418304096%3Aukbowjvrr7u
Stojí to opravdu za poslechnutí, pokud jsi to nesledoval.
Měj se moc hezky, srdečně zdravím.

4 Věra Věra | E-mail | 22. dubna 2016 v 18:51 | Reagovat

Dobrý den, moc se mi líbí Vaše obrazy. Prosím můžete mi prozradit techniku, jakou je udělaný ten obraze černý na bílém plátně a jako by byl rozpitý, píšete tam,že jste měla k dispozici hodně ředidla a nemusela s ním šetřit. Ale jak to že se olej tak rozpíjí, já myslela,že se rozpíjí jenom akvarel.Moc by mě tedy zajímalo, jak je to udělané, asi na plocho, aby to nestékalo moc.  Je to štětcem nebo rukou? Plátno je polité terpentýnem?  Předem děkuji.

5 hanci hanci | Web | 22. dubna 2016 v 21:53 | Reagovat

[4]: Dobrý večer. Moc děkuji za pochvalu, jsem ráda, že se Vám moje obrazy líbí. Bohužel, při nejlepší vůli nemohu přijít na to, který obraz máte na mysli. Ale to nevadí, ty "rozpité" obrazy jsem malovala tak, že plátno leželo na zemi a ředila jsem pomalu schnoucím ředidlem. Rukou jsem nemalovala, jenom párkrát, ale ne ty rozpité obrazy. Záleží také na podkladu - ten jsem si připravovala sama - z určitého poměru mezi balakrylem a křídou. Podle množství křídy podklad více nebo méně saje barvy. To si musíte vyzkoušet a podle toho, jak chcete malovat, si ten podklad namíchat. - Pokud Vás bude zajímat ten určitý obraz, napište mně jeho název. Ale už hodně let nemaluji......... Držím Vám palce v malování a srdečně zdravím.

6 věra věra | E-mail | 27. dubna 2016 v 19:12 | Reagovat

Dobrý den, děkuji za odpověď. Ten obraz jsem našla pod názvem Nová práce 2007, je to černo-bílé. Já jsem jenom takový amatér, zkouším malovat a zaujala mě ta technika, jak se ten olej rozpíjí a dělá rozřepené okraje. Plátna mám už hotová, našepsovaná z Lidlu, asi to není moc kvalitní a asi by mi to tento efekt neudělalo. Neví jak na to   navlhčit plátno ředidlem a na to malovat řídkou oljevovou barvou?  Děkuji za radu.

7 hanci hanci | Web | 27. dubna 2016 v 22:08 | Reagovat

[6]: Tak na našepsované plátno z Lidlu to asi nepůjde namalovat. Jak jsem psala - záleží na poměru křídy s balakrylem - podle toho se barva rozpíjí. Na tom koupeném plátně se asi nic nevpije - nevím. Je potřeba to vyzkoušet. Chce to experimentovat - mně se to podařilo napoprvé - a musím Vám říct, že už nikdy se mně pak nepodařilo něco udělat úplně stejně. Tedy, myslím to rozpíjení. Ale v tom je to krásné a zábavné - člověk musí postupovat podle toho, jak se obraz vyvíjí. Hlavní myšlenku jsem měla vždycky přesnou, ale v průběhu práce jsem ji dál rozvíjela. - Moje rada je, udělat si podklad sama - třeba i na to zakoupené plátno - opravdu nevím, já jsem si vše dělala sama, plátno napínala atd. - Držím Vám palce, abyste vytvořila něco podle sebe, třeba budete sama pak překvapená výsledkem. - Ten obraz jsem pak nazvala "Ztráta důvěry" - popř. "Rozpad rodiny". Srdečně zdravím.

8 Věra Věra | E-mail | 29. dubna 2016 v 9:56 | Reagovat

Děkuji za odpověď. Ještě jsem se chtěla zeptat, zda ten Balakryl je koupený normálně v drogerii, je to barva na dřevo? A ta křída je v prášku a dá se koupit také v drogérii, nebo jen ve speciální prodejně pro malíře? Zkusím to smíchat a natřít s tím plátna, která už jsou našepsovaná, uvidíme, co to udělá.

9 hanci hanci | Web | 29. dubna 2016 v 17:21 | Reagovat

[8]: Koupila jsem to v prodejně Barvy-laky. A musíte si třeba na kousku vyzkoušet, v jakém poměru to smícháte. Já už si to, bohužel, nepamatuji, už víc let nemaluji. A je to obyčejný balakryl a křída je v prášku. Ředí se vše vodou - pozor, nepřidat vody příliš. Držím palce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama