Červen 2016

Návštěva vnuček.

5. června 2016 v 21:06 | hanci |  Jak jde život
V pondělí třicátého května jsem měla velmi šťastný den - přijely na na návštěvu vnučky Maruška a Anička. Nafotila jsem pár obrázků. Byly jsme nakupovat nějaké oblečení, hračky, zmrzlinu - a vůbec jsme si celý den moc užily.
Také jsem jim četla pohádky, které jsem pro ně vymyslela. Daly přednost jim před těmi v knížkách - jsem moc ráda, že se jim tak líbí.
Koupila jsem jim kabelky, které jsou z poloviny z textilu, připraveného na vymalování. Nečekala jsem, že jim právě s nimi udělám takovou radost. Okamžitě se pustily do malování. Jsou asi po mamince, která krásně maluje a také obě holčičky k malování vede. Tomu jsem obzvláště ráda.

Anička byla v krátké době nabarvená až po lokty........

Nová cukrárna

5. června 2016 v 20:30 | hanci |  Jak jde život
Nedávno byla na našem sídlišti otevřená nová Cukrárna a kavárna Paříž. Ráda si tam chodím na výbornou zmrzlinu, které je tam velký výběr, výtečné jsou i zákusky. Zmrzlina je možná nejlepší ve městě - pistáciová obsahuje opravdu pistácie, oříšková oříšky ........ zkrátka není ošizená a kopeček stojí 12,- Kč, což je obvyklá cena, ale většinou zdaleka ne za tak kvalitní zmrzlinu. Nekouří se tam, což je pro mě s mým onemocněním plic velmi důležité.
Se svolením jsem nafotila pár obrázků.

Příchod k cukrárně je přes trávník se stromy - před cukrárnou je v půlkruhu několik laviček, za kterými je zeleň a na ploše před budovami je vodotrysk s osmi tryskami, který bývá v létě v provozu a ochlazuje ovzduší - proč letos ještě v provozu není, nevím a je to škoda.

Vodotrysk.


Velmi příjemná a usměvavá spolumajitelka.Opavdu velmi příjemné prostředí.A ještě jednou příchod k cukrárně.