BREXIT

5. července 2016 v 18:38 | hanci |  Zamyšlení
Ukázky z textu, který stojí za přečtení, celý text najdete zde

A2LARM

Může Brexit vdechnout nový život levicové politice?

Slavoj Žižek, 4. 7. 2016

Evropa se točí v začarovaném kruhu a osciluje mezi bruselskou technokracií, která není schopna vymanit se ze své apatie, a hněvem, který si osvojují nová radikální levicová hnutí, ale především pravicový populismus. Referendum o Brexitu se pohybovalo podél linií této nové opozice, což je důvod, proč na něm bylo cosi od počátku zásadně špatně. Podívejme se na ty podivné spojence, kteří se vedle sebe ocitli v táboře Brexitu: pravicoví "patrioti", populističtí nacionalisté posílení strachem z imigrantů a rozhněvaná pracující třída - není taková směs patriotistického rasismu a hněvu "obyčejných lidí" ideální půdou pro novou formu fašismu?
*
*
*
Krize musí být brána vážně a bez iluzí, ale také jako příležitost, kterou je potřeba bez milosti využít. Ačkoli jsou krize bolestivé a nebezpečné, jsou zároveň terénem, na kterém se odehrávají bitvy, v nichž je potřeba vítězit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jan Jan | Web | 6. července 2016 v 14:22 | Reagovat

Brexit byl krokem vedle...poznáme později!

2 hanci hanci | Web | 6. července 2016 v 17:00 | Reagovat

[1]: Máte pravdu - je to počátek toho, co si tak moc přeje Putin - rozdrobení EU a opětné uskutečnění připojení bývalých sovětských satelitů. A náš prezident dělá všechno, co je v jeho silách, aby k tomu došlo co nejdříve - ostatní bývalé satelity se snaží stejně tak. Nechápu to, přece EU vznikla hlavně proto, aby se neopakovaly hrůzy 1. i 2. sv. války, nemluvě o dalších výhodách.
Jde mu také hodně o posílení "eurasie" - viz odkaz:
http://www.lidovky.cz/geopoliticky-tanec-draka-s-medvedem-evropa-se-rozpada-eurasie-sili-10w-/zpravy-svet.aspx?c=A160704_141119_ln_zahranici_msl
Tolik se bojím o budoucnost našich potomků......... Srdečně zdravím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama