Rusko - alkoholismus - drogy

8. srpna 2016 v 21:18 | hanci |  Zamyšlení
Narazila jsem náhodou na zajímavý článek. Rozhodla jsem se ho sem vložit pro všechny, kdo se ještě i v současnosti, po všech dosavadních zkušenostech, opájejí představou o tom, že Rusko by mělo být svým zřízením vzorem pro ostatní země. Je to sice neuvěřitelné, ale dost často se s tímto názorem setkávám........

Alkoholismus jako ničitel ruské ekonomiky? Není to dobrá zpráva ani pro nás
autor: Stránský: 7. srpna 2016 12:51

Ukázky z článku, celý text je zde


Jako Češi máme na Rusko svůj historicky daný pohled. Někteří z nás jej obdivují, jiní odsuzují. A debatujeme také o tom, jestli se (prostřednictvím našeho prezidenta) "k Rusku blížíme." Ale ke komu či k čemu bychom se měli vlastně blížit?
*
*
*
Statistiky jsou alarmující: v Rusku je dnes více než 5 miliónů alkoholiků, více než 70 procent třináctiletých dětí pije alkohol minimálně dvakrát měsíčně. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) souvisí v Rusku více než 30 procent všech úmrtí s alkoholem, ať už jde o otravy, demence, nemoci jater a zažívacího traktu, autonehody nebo sebevraždy. Výsledkem je, že Rusové, hlavně muži, stojí až na 89 příčce žebříčku délky života podle zemí; průměrný Český muž žije o 11 let déle než jeho Ruský protějšek.
*
*
*
V Rusku se rozšiřuje narkomanie. Podle Organizace spojených národů vede Rusko ve světě v intravenózním používání rekreačních drog. Tvrzení šéfa Federální služby pro kontrolu obchodování s drogami (FSKN) Viktora Ivanova, že "neexistují žádné chemické látky, které by byly účinné pro léčbu narkomanie", odhaluje tragickou neschopnost a ignoranci oficiálních agentur pro řešení této problematiky.

To má ve spojení s tím, že Rusové jsou náchylnější než kdokoliv jiný ke konspirativním teoriím (mezi ně patří i ta, že HIV je mýtus šířený Západem s cílem podkopat Rusko) obrovské důsledky: dnes Rusko vede svět v tempu nárůstu HIV a s nemocí s tím spojených, jako je hepatida (převážně zhoubný typ C). Korupce, kvůli které stoupají ceny léčby (i když léky jsou dnes vyráběné v Rusku) znamená, že pouze 30 procent všech HIV nakažených Rusů dostane adekvátní léčbu. Smrtelná nemoc se tak šíří dál.
*
*
*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama