Konečně zhojeno

23. září 2016 v 0:24 | hanci |  Jak jde život
Konečně mně 16. září - minulý pátek - řekl pan doktor na chirurgii po dalším, nevím už kolikátém rentgenu, že mám už zlomenou nohu zhojenou a mohu ji pomalu zatěžovat bez berlí a ortézy!! Po 10 týdnech to je velká úleva. Navíc, když jsem 2.9. kvůli zlomené noze uklouzla, spadla a zhmoždila si ruku, takže jsem měla na levé noze ortézu a zabandážovanou levou ruku - vypadala jsem jak válečný invalida.
Noha prý mě může bolet a natékat ještě i třeba rok. Opravdu hodně bolí a mírně natéká, takže ještě musím chodit s hůlkou. Zlomenina v nártu není moc příjemná, mohu došlápnout jen na patu. Snad to nebude trvat dlouho. Ruka se také pomalu lepší.
Cítím se teď při chůzi hodně unavená, po těch deseti týdnech, kdy jsem nemohla vůbec jít ven, protože bydlíme ve druhém patře, bez výtahu a s mým onemocněním plic tedy byl výstup po schodech s holemi, kvůli silnému dušení, témě nemožný.
Doufám, že mě v dohledné době nepotká už nic tak nepříjemného, že mně už žádné dítě nenajede s motorkou na nohu...... Opět jsem si silně uvědomila, jaký dar je pro člověka být soběstačný, nebýt na nikoho odkázaný. Neumím si vůbec představit, co bych dělala, kdybych neměla nablízku dceru s její rodinou. Všichni pomáhali, kdykoliv bylo potřeba, hlavně dceři jsem nepředstavitelně vděčná. Je tak moc důležité mít dobré zázemí v rodině - v dětech - a i vnucích. Myslím si, že největším štěstím pro člověka je, když ve stáří dojde ke zjištění, že se mu podařilo vychovat hodné děti. To se bezpečně pozná, až když přijdou problémy, potíže............

Nejvíc mě mrzí, že už nemohu malovat.
Přikládám tedy alespoň pár svých obrazů z dávné, minulé doby.....

2007 - Předjaří - malováno na PC


Ztráta důvěry (Rozchod), 2007, olej na plátně, 80x100 cm

Smutné vzpomínky, 2007, olej na plátně, 80x100 cm

Oko orla (Prolínání barev), 2007, olej na plátně, 100x80 cm

Hrůzy války, 2007, olej na plátně,115x74

...a přece tak vzdálení, 2007, olej na plátně, 100x80

Nadvláda noci (Noční rozjímání), 2002, 28,5x60, olej na sololitu

Cesta vlakem z Brna, 2003, 48x62, olej na sololitu

U Klučova, 1996, 35x50, olej na sololitu

U Pocoucova, 1995, 35x50, olej na sololitu

Váza s klematisem - volná kopie, 1996, 50x35, olej na sololitu

Třešňová větvička, 1983-86, tempera na papíře

Růžička, 1983-86, kresba tužkou na papíře
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jirka* Jirka* | 6. října 2016 v 11:05 | Reagovat

Ahoj Hančí, zdravím - doslovně tedy uzdravuji pozdravem, nebo jak byl zřejmě původní smysl :-) Aniž bych si přisuzoval vyléčení za vlastní úspěch, gratuluji k dobrému srůstu a zlepšujícím se podmínkám pohybu.
Říkám si, jak těžké musí být nekreslit pro toho, kdo umí a nemůže. Nevím přesně, nakolik jde o fyzickou indispozici a z jaké části ty jiné, ale možná se k němu ještě dostaneš - třeba PC tvorba mě hodně překvapila, nevěděl jsem, že jde tahy a mísení barev tak věrně napodobit reálu - i když ten je jen jeden.
Měj se pěkně a užívej kontakt s rodinou, je to v dnešní době stále nějak vzácnější...

2 hanci hanci | Web | 15. října 2016 v 23:28 | Reagovat

[1]: Jirko, moc zdravím - vůbec jsem netušila, že mám u článku nějaký komentář - vypověděl mně službu mobil, tak asi tím. Jinak na něj dostávám upozornění. - S tím kreslením máš pravdu - je to pro mě hodně těžké........ Bohužel, nezvládla bych to fyzicky....... Zlomenina na noze pořád dost bolí, zhoršily se mně i plíce (dušnost) - prý všechno v důsledku velké únavy při chůzi s holemi, no a další věci.... Ale velkou radost mně právě dělá pravnučka - je naprosto úžasná, jsem moc šťastná, že jsem se dožila tak krásné pravnučky. Měj se co možná nejlépe, často si na Tebe vzpomenu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama