Únor 2017

Pásový opar

20. února 2017 v 13:08 | hanci |  Jak jde život
Teď už jen čekám, co dalšího mě postihne...........
Mám pásový opar - na pravém uchu, za ním postupuje směrem do vlasů (ve vlasech je to asi vůbec nejhorší), na krku - pod pravou čelistí a pod bradou a na druhou stranou k páteři. Kvůli bolestem zad jsem nebyla už hodně dlouho venku - přesto jsem ho dostala. Podle lékaře jsem ho dostala ze mě samé - v poslední době jsem měla několik oparů těsně po sobě na rtu. Tento virus se prý nedá vyléčit, když ho jednou člověk získá, má ho nadosmrti. Nejčastěji propukne akutní stav, když je organizmus oslabený - já po těžké chřipce, jsem už prý totálně vyčerpaná tak jako tak z CHOPN a dalších onemocnění a z péče o těžko nemocného manžela a hodně prý negativně působí stres - tak já jsem prakticky pořád ve stresu......

Dostala jsem na užívání Zovirax tablety (5x denně po 4 hodinách, v noci pauza), byl mně lékařem doporučený vitamin B-komplex forte, na natírání tekutý pudr. Ten se nyní dostane jen v tubě. Když jsem ho chtěla vytlačit, nešlo to. Byl úplně vyschlý. Naředila jsem ho vodou, ale pálení bylo ještě horší, tak jsem si raději koupila drahý Herpesin, rovnou 2 tuby po 5 gr. Zdá se, že alespoň trochu zmírňuje to pálení - jestli to tedy není jenom toužebné přání....... Ale na dost značnou bolest hlavy a ucha nepomůže nic.

Nejhorší je noc, protože kvůli krční páteři musím spát s tuhým límcem. A ten bolavý krk šíleně dráždí. Takže v noci nespím............

Nepříjemné je i to, že lékař říkal, že musím denně všechno prát a umývat - šaty, ručníky....... Je to fakt otrava, protože člověku je už tak dost bídně a ještě tato práce navíc.

Doufám moc, že už mě nic podobného nepotrefí, protože si myslím, že už bych to opravdu nezvládla - ani fyzicky, ani psychicky..........

************************************************************************************************************************************
2017/05/04
Rozhodla jsem se napsat ještě dodatek - pro ty, kteří - stejně jako já - o pásovém oparu nic neví a zoufale hledají nějakou radu, jak se s takovým onemocněním vypořádat.

Vím, že to u každého může probíhat jinak, každé tělo reaguje jinak. Ale některé věci jsou asi stejné nebo hodně podobné.
Nejdříve informace, kterou mně dal můj lékař - pásový opar není kožní onemocnění, je to onemocnění nervu. Proto jsou tak silné bolesti. Virus je stejný jako u planých neštovic. Kdo prodělal plané neštovice, je imunní proti pásovému oparu - bohužel, jen potud, pokud se jeho organizmus nevyčerpá - po přílišném zatížení organizmu a např. při stresu atp. propukne právě pásový opar. Může se ukázat kdekoliv na těle, asi nejhorší je v oku. Podle lékaře tento končí většinou oslepnutím.
Není nakažlivý kapénkově - jako např. chřipka. Nakažlivý je pouze v době, kdy prasknou puchýřky a vytéká z nich tekutina. Pokud se jí člověk dotkne, může infekci na sebe přenést. Proto je nejvíce důležitá čistota - neustále si umývat ruce a měnit oblečení. Po zaschnutí puchýřků už nehrozí infekce.
Onemocnění provází velmi silná bolest, svědění, štiplavé pálení, přecitlivělost v těch místech, kde se vyskytuje.
Bolest většinou trvá 14 dnů, pálení další 4 týdny.
Já jsem měla bolest 3 týdny (hlavně v uchu a pod pravou čelistí), i když trvalá, silná bolest byla ty dva týdny. Celkově mně onemocnění včetně svědění, pálení, přecitlivělosti trvala 8 týdnů.
Je dobré užívat specielní antivirotikum, já jsem dostala Zovirax. Na natírání jsem si koupila Herpesin krém (mnoho balení) a Tanno Hermal Lotion - je lepší, než tekutý pudr.
Ale všechno natírání má asi hlavně psychologický účinek, že člověk něco podniká, protože těch 14 nejhorších dnů bolesti a pálení si prostě musí protrpět. Také asi hodně záleží na tom, kde se ten pásový opar vyskytuje. Musím říct, že na hlavě, v uchu, části obličeje atd. to opravdu není nic příjemného.

Všem, kdo jsou takto postižení, držím palce a přeji hlavně hodně trpělivosti.

Charita - poděkování

14. února 2017 v 23:28 | hanci |  Jak jde život
Nedá mně to - musím napsat alespoň krátké poděkování třebíčské charitě - bez jejíž pomoci bych už dávno byla u konce jak s psychickými, tak fyzickými silami.
Jedna paní pečovatelka pomáhá při hygieně manžela, další paní pečovatelka mně pomáhá s vařením. Nic z toho už sama nezvládám z důvodu mého zhoršeného zdravotního stavu.
Neumím slovy vyjádřit svůj obdiv k těmto ženám - jsou laskavé, ochotné, zkušené............ Je vidět, že je to pro ně povolání a ne práce.
Mimo té fyzické pomoci je možná i nejhlavnější pomoc psychická - vědomí, že jsou na světě lidé, kteří chtějí člověku v nouzi pomáhat.............

Miláček Gucci

1. února 2017 v 15:53 | hanci |  Jak jde život
Gucci - miláček rodiny staršího vnuka. Rasa Cane Corso, jeho "otec" váží 60 kg, zatím to vypadá, že "syn" na tom bude stejně... Teď je asi ještě v "pubertě".
Vůbec nemá smysl vykládat, jak je krásný, báječný, rozmazlený - ale také poslouchá - je vycvičený, miluje a chrání svoji rodinu...........
Nepředstavitelně miluje svou "paničku" a "páníčka". Žárlí na ně. Pokud nastane situace, že musí být nějakou dobu bez nich - což se stává málokdy - je smutný, nervózní a pak neskutečně šťastný, když se mu vrátí, což dává patřičně najevo.