Pásový opar

20. února 2017 v 13:08 | hanci |  Jak jde život
Teď už jen čekám, co dalšího mě postihne...........
Mám pásový opar - na pravém uchu, za ním postupuje směrem do vlasů (ve vlasech je to asi vůbec nejhorší), na krku - pod pravou čelistí a pod bradou a na druhou stranou k páteři. Kvůli bolestem zad jsem nebyla už hodně dlouho venku - přesto jsem ho dostala. Podle lékaře jsem ho dostala ze mě samé - v poslední době jsem měla několik oparů těsně po sobě na rtu. Tento virus se prý nedá vyléčit, když ho jednou člověk získá, má ho nadosmrti. Nejčastěji propukne akutní stav, když je organizmus oslabený - já po těžké chřipce, jsem už prý totálně vyčerpaná tak jako tak z CHOPN a dalších onemocnění a z péče o těžko nemocného manžela a hodně prý negativně působí stres - tak já jsem prakticky pořád ve stresu......

Dostala jsem na užívání Zovirax tablety (5x denně po 4 hodinách, v noci pauza), byl mně lékařem doporučený vitamin B-komplex forte, na natírání tekutý pudr. Ten se nyní dostane jen v tubě. Když jsem ho chtěla vytlačit, nešlo to. Byl úplně vyschlý. Naředila jsem ho vodou, ale pálení bylo ještě horší, tak jsem si raději koupila drahý Herpesin, rovnou 2 tuby po 5 gr. Zdá se, že alespoň trochu zmírňuje to pálení - jestli to tedy není jenom toužebné přání....... Ale na dost značnou bolest hlavy a ucha nepomůže nic.

Nejhorší je noc, protože kvůli krční páteři musím spát s tuhým límcem. A ten bolavý krk šíleně dráždí. Takže v noci nespím............

Nepříjemné je i to, že lékař říkal, že musím denně všechno prát a umývat - šaty, ručníky....... Je to fakt otrava, protože člověku je už tak dost bídně a ještě tato práce navíc.

Doufám moc, že už mě nic podobného nepotrefí, protože si myslím, že už bych to opravdu nezvládla - ani fyzicky, ani psychicky..........

************************************************************************************************************************************
2017/05/04
Rozhodla jsem se napsat ještě dodatek - pro ty, kteří - stejně jako já - o pásovém oparu nic neví a zoufale hledají nějakou radu, jak se s takovým onemocněním vypořádat.

Vím, že to u každého může probíhat jinak, každé tělo reaguje jinak. Ale některé věci jsou asi stejné nebo hodně podobné.
Nejdříve informace, kterou mně dal můj lékař - pásový opar není kožní onemocnění, je to onemocnění nervu. Proto jsou tak silné bolesti. Virus je stejný jako u planých neštovic. Kdo prodělal plané neštovice, je imunní proti pásovému oparu - bohužel, jen potud, pokud se jeho organizmus nevyčerpá - po přílišném zatížení organizmu a např. při stresu atp. propukne právě pásový opar. Může se ukázat kdekoliv na těle, asi nejhorší je v oku. Podle lékaře tento končí většinou oslepnutím.
Není nakažlivý kapénkově - jako např. chřipka. Nakažlivý je pouze v době, kdy prasknou puchýřky a vytéká z nich tekutina. Pokud se jí člověk dotkne, může infekci na sebe přenést. Proto je nejvíce důležitá čistota - neustále si umývat ruce a měnit oblečení. Po zaschnutí puchýřků už nehrozí infekce.
Onemocnění provází velmi silná bolest, svědění, štiplavé pálení, přecitlivělost v těch místech, kde se vyskytuje.
Bolest většinou trvá 14 dnů, pálení další 4 týdny.
Já jsem měla bolest 3 týdny (hlavně v uchu a pod pravou čelistí), i když trvalá, silná bolest byla ty dva týdny. Celkově mně onemocnění včetně svědění, pálení, přecitlivělosti trvala 8 týdnů.
Je dobré užívat specielní antivirotikum, já jsem dostala Zovirax. Na natírání jsem si koupila Herpesin krém (mnoho balení) a Tanno Hermal Lotion - je lepší, než tekutý pudr.
Ale všechno natírání má asi hlavně psychologický účinek, že člověk něco podniká, protože těch 14 nejhorších dnů bolesti a pálení si prostě musí protrpět. Také asi hodně záleží na tom, kde se ten pásový opar vyskytuje. Musím říct, že na hlavě, v uchu, části obličeje atd. to opravdu není nic příjemného.

Všem, kdo jsou takto postižení, držím palce a přeji hlavně hodně trpělivosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 NULI NULI | 18. března 2017 v 18:43 | Reagovat

Jani, pevně doufám, že už je Ti lépe. S pásovým oparem mám také blbou zkušenost - a v těch místech mne to kolikrát bolí i teď ...

2 hanci hanci | Web | 19. března 2017 v 10:58 | Reagovat

[1]: No, chystám se o tom něco napsat pro ty, kteří o tom nic nevědí - jak jsem nic netušila já - nějaké informace jsou vždycky dobré, ale je to fakt děs.

3 Městoběžnice Městoběžnice | 10. dubna 2017 v 22:58 | Reagovat

Zajímavé. Pásový opar měla kdysi mamka, nějaký ten rok předtím i ty neštovice. Ale nepamatuji si, že by ji to bolelo a tu hygienu určitě tolik nedodržovala - i když možná jí to ani nikdo neradil. Jestli si to nepletu s něčím jiným, dostala tehdy kortikoidy, ale tím si nejsem jista. Doteď se jí nic nevrátilo.

Takže držím palce.

4 Městoběžnice Městoběžnice | 10. dubna 2017 v 22:59 | Reagovat

Aha, teď se dívám, že od 20. února už je dost daleko.

5 hanci hanci | Web | 12. dubna 2017 v 10:35 | Reagovat

[4]: Jsem docela v šoku, protože se mně pálení a svědění vrátilo - nebo lépe řečeno, ono nepřestalo, jen bylo hodně mírné, teď zesílilo. Ptala jsem se lékaře, pásový opar se může vrátit........jsem zdrcená a neumím si představit, že by se vše mělo tak brzo opakovat....... Srdečně zdravím.

6 Ines Ines | 20. dubna 2017 v 17:05 | Reagovat

Z vlastní zkušenosti bych na potírání postižených míst doporučila použít přírodní levandulový olej. Jde vlastně o přírodní antivirotikum a jako takové, působí na zasažené nervy téměř okamžitě. A tím zase zklidní právě pro pásový opar tak typické, nepříjemné svědění a pálení kůže. Opar u mne odezněl velmi rychle bez použití herpesínu či jiných dalších léků. Musí se ale použít 100% přírodní esenciální olej.
Hezký den a držím palce.

7 Městoběžnice Městoběžnice | 21. dubna 2017 v 1:12 | Reagovat

[5]: Tak ať se to co nejdříve spraví...

8 hanci hanci | Web | 23. dubna 2017 v 11:02 | Reagovat

[6]:Dobrý den - omlouvám se, že odpovídám až dnes, ale nemohla jsem se dostat na blog, nefungovalo mně připojení. - Díky za Vaši zkušenost a radu, zkusím to, protože i když jsem si myslela, že už je vše v pořádku, na místech, kde byl pásový opar, mě to pořád svědí a pálí. Nechápu to. - Myslím si také, že záleží na kvalitě imunity - u mě je dost špatná. Srdečně zdravím.

9 Ines Ines | 23. dubna 2017 v 18:46 | Reagovat

Rádo se stalo. Na potírání postačí vždy jen malá kapička několikrát denně, takže i malá lahvička Vám vydrží hodně dlouho. Navíc využití tohoto oleje je opravdu široké, u nás je nepostradatelný při popáleninách, kůže se zhojí velmi rychle, použití v aromalampičce zase napomáhá usínání,výborný je také do koupele..., ale to už je zase jiná kapitola:))
každopádně přeji hodně zdaru s levandulí!

10 hanci hanci | Web | 23. dubna 2017 v 19:25 | Reagovat

[9]: Ještě jednu díky, určitě to vyzkouším. Srdečně zdravím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama