Ondřej Kundra: Putinovi agenti

9. června 2017 v 19:48 | hanci |  Knihy

Před pár dny jsem dočetla další knihu Ondřeje Kundry - Putinovi agenti.
Přiznávám, že jsem se musela každý večer dost nutit, abych pokračovala ve čtení. Je to opět úžasně napsaný dokument, neuvěřitelně - o tak strašných věcech. Autor má výjimečně krásný sloh - způsob vyjadřování......
Hrozné ale je, že kniha je jako šílený thriller - je ale, bohužel, pravdivá - ze současnosti.
Když se před léty Putin objevil na scéně, okamžitě jsem pocítila v souvislosti s jeho osobou obrovský strach. V té době se mně mnozí lidé smáli a měli mě za strašného hlupáka. Ovšem můj "selský rozum", podporovaný celoživotními zkušenostmi, třeba i z třínočního výslechu už v mých šesti letech, mě opět nezklamal.
Strašné je, že moje obavy nebyly zdaleka tak hrozné, jaká je skutečnost, protože tu jsem si neuměla vůbec představit.
Už při čtení jsem začala také pociťovat strach o život autora. Nesmírně ho obdivuji za jeho odvahu, statečnost, nekompromisnost, houževnatost, charakter............. Udává jména, popisuje skutečné příběhy...... - jak říká, neudává jenom jména těch osob, které by to mohlo nějak ohrozit. Údaje v jeho dokumentech jsou ověřitelné, nejsou účelově smyšlené - to je právě obrovský rozdíl mezi nimi a zprávami putinovské propagandy, kde se zdroje nikdy nedají dohledat.


Z knížky uvedu jeden příklad - Aeronet.cz. - propagandistický naprosto neprůhledný web - údajné sídlo redakce v nizozemském Eindhovenu - ovšem, když ho tam hledáte, nenajdete ho. Nikdo ho tam nezná, ale - jak jinak - u nás je velmi oblíbený. Kontrarozvědka BIS ho už v r. 2014 ve zprávách pro ministry označila za zdroj nebezpečné proruské propagandy.
Hlavním úkolem propagandy všech režimů s mocenskými ambicemi je rozdělovat, štěpit............

Tady bych vložila odkaz na výborný dokument, vysílaný ČT - Co dokáže lež
I na něm se (mimo jiné žurnalisty) podílel pan O. Kundra.

Skutečné příběhy ruských špionů působících jak u nás, tak v dalších zemích, čtete se zatajeným dechem.
Uvedu jeden příklad:
Robert Rachardžo, ruský špion odhalený v naší republice po roce 1990.
*
Příklady lidí, kteří se odvážili nějak postavit Putinovi - ať už v obchodě, politice atp.:
William Browder britský miliardář, který podnikal v Rusku, sám zavčas odešel, ale jeho ruský právník byl ve vězení zabitý. On sám se snaží od té doby bojovat proti Putinovi a odhalovat špinavosti spojené s jeho politikou.
Alexander Litviněnko - umřel na otravu radioaktivním poloniem v r. 2006 ve VB.
Unesený čečenský ministr informací Saíd-Emin Ibragimov - přesto, že se mu podařilo odejít a žije ve Švýcarsku, byl i tam unesený, téměř k smrti zbitý, zachránil se jen náhodou, že mu stačily ještě síly doplazit se z lesa k silnici........ I tento případ dokazuje, že nikde ve světě už neexistuje země, kde by odpůrci Putina mohli žít v bezpečí.
*
Nejdokonalejší krytí pro špionáž poskytují soukromé firmy. Momentálně je v Česku sedmnáct tisíc ruských firem ve stoprocentním ruském vlastnictví. V Praze je jich dvanáct tisíc. Další v Karlových Varech......... (kniha vyšla v r. 2016)
*
U nás - jsou verbovaní špioni za účelem získání choulostivých informací o určitých lidech, kteří by pak mohli být lehce vydíratelní a kteří mají informace, o které má ruská strana zájem - např. je to skutečnost, že je Česká republika členem NATO a určití lidé tedy mají přístup k řadě důvěrných materiálů, které by ruská strana ráda získala - např. rozmístění spojeneckých jednotek, jejich vybavení atp., také jak je tam vnímána ruská hrozba atd., dále Rusko zajímá dostavba Temelína, různé výhodné státní podniky - lesy, České dráhy a v neposlední řadě moderní technologie atd.
*
Neuvěřitelné je, kolik našich politiků je nakloněno Rusku - např. Václav Klaus - mimo jiné jako jediný evropský politik např. podpořil ruský vpád do Gruzie, vždycky stál na straně Ruska atd. Jeho postoje nejsou mezi našimi politiky ojedinělé - bývalý ministr vlády Jan Mládek (v knížce je uveden podrobně jeho určitý případ) a velká část členů ČSSD (uvedený příklad M. Hoška), nemluvě o současném prezidentu M. Zemanovi, bývalému ministru financí A. Babišovi atd., atd.
*
*
A opět musím říct, že tuto knížku by si měl přečíst úplně každý.
Každý by také měl při čtení jakékoliv zprávy odkudkoliv sám přemýšlet - používat opravdu ten obyčejný "selský rozum", dohledávat zdroje - odkud byla zpráva přejatá, snažit se získat informace z více zdrojů, konfrontovat je se zprávami od lidí, o kterých už bylo možné se přesvědčit, že jsou nepodplatitelní a že píší objektivně. A to je i u nás přece jenom možné, proveditelné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Veronika Veronika | Web | 10. června 2017 v 9:05 | Reagovat

Mě Putin coby člověk moc zajímá, díky za parádní tip.

2 hanci hanci | Web | 10. června 2017 v 12:44 | Reagovat

[1]: Dobrý den - tak Vám dám ještě jeden tip, koupila jsem si knížku, ale ještě jsem ji nečetla: Marc Bennetts: Zničím jim život, Putinova válka s opozicí. "Marc Bennetts je britský novinář působící v Moskvě, kde žije od roku 1997." ***"...vedl rozhovory s mnoha osobnostmi z obou stran barikády, předkládá komplexní pohled na prostředí ruské politiky posledních let...."- Musím si nějaký čas dát oddech po těch dvou posledních knížkách od pana Kundry, ty všechny skutečnosti jsou příšerně stresující. Přeji příjemné dny.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama