Smutný zážitek

21. července 2017 v 17:26 | hanci |  Politika
Konečně jsem také podepsala na podpisovém místě podporu panu Drahošovi. Chvilku jsem mluvila se slečnou a pánem, kteří byli u podpisových archů. Řekli mně, že přicházejí lidé, kteří se nejdříve zeptají, jestli něco dávají zadarmo. Když řeknou, že ne, nepodepíší a odejdou. Přesto to vypadá, že pan Drahoš by snad mohl zvítězit. Doufám v to moc.


Nedávno jsem na facebooku pročítala příspěvky ze stránek pana Drahoše. Byl to pro mě opravdu hodně smutný zážitek a rozhodla jsem se, že už si v budoucnu nebudu na fcb číst žádné komentáře, i když se tím třeba ochudím o zajímavé tipy na knížky atp. Ale raději to risknu, než abych se trápila, kolik zlých lidí se na fcb pohybuje. Nerozumím tomu, velká většina lidí - a nejhorší je, že i vysokoškolsky vzdělaných - neumí přijmout odlišný názor. Vyjadřují svůj nesouhlas hrubě, vulgárně, neuctivě, snaží se autora odlišného názoru ponížit i třeba za neškodný překlep atp. Opravdu nevím, jak si lidé představují demokracii. - A ještě něco - je pro mě neuvěřitelné, že i v této době hodně lidí nadává V. Havlovi, který byl - a nejen podle mě - naším nejlepším prezidentem.
Jedno vysvětlení bych snad přece jenom měla. Nadávající lidé si zřejmě většinou léčí nějaký svůj komplex méněcennosti - vypadá to, že jsou nějak zamindrákovaní. A také si tím léčí možná svou závist - že oni nemohou nikdy docílit takových kvalit, jako byl Václav Havel, jako je pan Drahoš a podobní.

Před chvilkou jsem navštívila Oficiální stránky pana Jiřího Drahoše - a opět nový šok:

"Byl jsem upozorněn, že se po internetu šíří hanopis s odpornými obviněními mé osoby.
Chci všechny ujistit, že se jedná jen o sprosté lži a považuji to za záměrnou provokaci.
Proto jsem požádal své IT specialisty, aby se pokusili dohledat zdrojové IP adresy, které tyto lži rozšiřují, a právní zástupce, aby zvážili, zda celou věc předat policii k prošetření.
Zároveň opakuji, že jsem nikdy žádným způsobem nespolupracoval s StB a k mé osobě nebyl veden spis v žádné kategorii. Toto prohlášení dokládám přiloženým lustračním osvědčením."

Nevím, co jsme to za národ, doufám moc, že se pan Drahoš nenechá znechutit tak, aby kandidaturu vzdal.

Byla jsem minulý týden v Knize, zastavila mě tam paní, která vypadala velmi příjemně a očividně hodně čte. Chtěla jsem jí doporučit knížky pana O. Kundry - Putinovi muži a Můj syn terorista. Velmi razantně se ohradila, že ona se o politiku nezajímá! Tak mně to bylo moc líto, protože právě slušní lidé by měli jít k volbám a ne se stáhnout do ústraní...........
***
Dopisuji 23/07/2017
Sdílela jsem včera na facebooku komentář pana Adama Komerse - a hned je vysvětleno, odkud vane vítr:
Varování! Včera jsem zablokoval trolla jménem Karel Světnička, který šíří lži o spolupráci prof. Jiřího Drahoše s StB. Krycí jméno estébáka Světničky je Chovatel. Řada z nás ho měla nebo ještě má v přátelích... HNUS!!!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 NULI NULI | E-mail | 21. července 2017 v 17:48 | Reagovat

Milá Jani, už jsem na ty informace také narazila, resp. známá mi je poslala přes mail. Je to hnusné, ale předpokládám, že pan Drahoš s půodobnými útoky počítal a kandidaturu nevzdá. Ale je ještě jeden výborný kandidát - Marek Hilšer.

2 hanci hanci | Web | 21. července 2017 v 18:06 | Reagovat

[1]: Miri, všechno vím. Ale mám obavy, že čím víc kandidátů, tím menší naděje pro vítězství jednoho dobrého..... Moc zdravím.

3 Vlasta Vlasta | E-mail | 21. července 2017 v 18:36 | Reagovat

Milá Jani, je to smutná skutečnost, která bude ještě kulminovat. Kandidáti na prezidenta už ze zkušenosti z minulých voleb vědí, co je asi čeká. Zejména, když se budou jevit jako úspěšní. Co ten útok na Karla Schwarzenberga, který ovlivnil prezdentské volby... Také mám obavu, že velký počet kandidátů nahrává Zemanovi.

4 hanci hanci | Web | 21. července 2017 v 19:26 | Reagovat

[3]: Vlasti, z toho strašného chování lidí, kteří se schovávají za anonymitu, je mně opravdu zle. Člověk může něco udělat jen sám za sebe, jen aby to všem došlo, že při volbách doma zůstat nemají.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama