Srpen 2017

Natálčiny první narozeniny

15. srpna 2017 v 21:28 | hanci |  Jak jde život
Moje pravnučka Natálka slavila první narozeniny. Udělala jsem pár fotek, bohužel zjišťuji, že kvalita mých fotek je čím dál tím horší. Navíc Natálka je nepředstavitelně pohyblivá, má přemíru energie, absolutně neumím pochopit, jak to může vydržet celý den - být neustále v pohybu. Vyfotila jsem 98 fotek, ale většina byla rozmazaná, nedokázala jsem ji zachytit, když se vteřinu nepohybovala. Vkládám alespoň pár fotek, i když vím, že jsou moc špatné, co se týká kvality. Ale hodně jsme se nasmáli, Natálka je pohodové dítě a má ráda legraci - slzeli jsme všichni smíchem, když ji maminka honila po zemi - Natálka se plazila jako blesk a výskala při tom radostí. Nebude trvat dlouho a bude chodit, už to zkouší.
Bylo to krásné odpoledne.

Sfouknout svíčku ještě neuměla, i když se moc snažila.
Alexandr Mitrofanov

6. srpna 2017 v 22:25 | hanci |  Politika
V Rusku se na povrch dostalo to nejodpornější, co v národě je, říká Alexandr Mitrofanov

Právě jsem si poslechla velmi zajímavý rozhovor s mým oblíbeným komentátorem Alexandrem Mitrofanovem a nemohu jinak, než dát možnost poslechnout si ho těm, kdo bude mít zájem:

Český rozhlas Plus
Osobnost Plus, 5. srpna 2017


Celý příspěvek lze vyslechnout zde

"Rusko mě odpuzuje. V této chvíli se na povrch dostalo to opravdu nejhorší, nejnižší a nejodpornější a nejodpudivější, co v tom národě je. A takové období je nejen v Rusku, ale tam je to vše vždy vyostřené. Děje se to i v Polsku, Maďarsku, v menší míře na Slovensku a ještě v menší míře u nás," říká český novinář ruského původu Alexandr Mitrofanov, host Osobnosti Plus a moderátorky Barbory Tachecí.

"Došlo k tomu postupně. Bohužel začátkem byly poměrně staré časy nevolnictví a carismu. Klíčovým obdobím, kterým se vyhubilo úplně všechno, co by se mohlo později obrodit a pomoci jít zemi jinou cestou, byla doba bolševického experimentu. Ta Rusko poznamenala fatálně a s ním i všechny země, které byly tehdy v takzvaném socialistickém táboře," dodává. *
*
*
"Rusko po liberální demokracii neprahne a nikdy tam nic takového ani nebude. Odporuje to dějinám a mentalitě toho národa."