Listopad 2017

Zamyšlení nad starými fotkami

25. listopadu 2017 v 17:37 | hanci |  Zamyšlení
Maminka i ve vysokém stáří o sebe pořád hodně dbala, vždycky byla upravená a voněla čistotou. Jsem ráda, že jsem tuto fotku, na které jsem s maminkou,znovu objevila.

Pomalu procházím staré fotky, dokumenty - ale i věci, které už nebudu nikdy potřebovat, mimo oblečení i např. barvy, štětce - a ostatní pomůcky na malování, také věci k šití - dřív jsem hodně šila, pro celou rodinu, vše od plavek, přes svatební šaty pro dceru, po zimní kabáty........ naučila jsem se to v dobách nouze, v dobách před revolucí, pomocí časopisu Burda. Nedám na ni dopustit, byl to výtečný "učitel" šití.

Oblečení dáváme do charity, písemnosti spalujeme a další věci vozíme do sběrného dvora.
Tedy ne já, ale moje dcera s manželem.

Při probírání fotek jsem mimo jiné objevila dvě fotky, na které jsem už úplně zapomněla - na jedné fotce jsem s babičkou, na druhé s maminkou (v úvodu článku). A také fotku s Argem, kterou jsem téměř víc jak 10 let marně hledala.
Moje babička, maminka mojí maminky. Dožila se ve zdraví 95 let a do posledka hodně četla, zajímala se hlavně o přírodu - přírodopisné dokumenty.

Milovaný pes Argo - od prvního momentu jsme k sobě navzájem pocítili velikou náklonnost - dá se říct, bezvýhradnou lásku. Nevím přesně, ale domnívám se, že mně tady mohlo být zhruba 14 let.

Na této adrese, v knížečce "Vzpomínky", na str. 30, se můžete dočíst o osudu rodiny Pánkových, od které jsme Arga měli. Byl to moc smutný osud, doklad toho, čeho jsou komunisté schopni.
Bohužel, i na ISSUU nastaly změny a při otevření knížky se text špatně čte, jsem tím docela šokovaná.