Květen 2018

Návštěva sestry.

27. května 2018 v 16:24 | hanci |  Jak jde život
Nedávno mě navštívila sestra (Eva) se svojí dcerou (Věrkou).
Se sestrou jsme se neviděly už nejméně dva roky - kvůli zdravotnímu stavu obou. Ale telefonujeme si spolu prakticky denně. S Věrkou jsme se neviděly tuším od r. 2000. Je neuvěřitelné, jak čas ubíhá - to si člověk uvědomí hlavně, až zestárne.....
Čirou náhodou nás Věrka obě vyfotila v podobné pozici, jako kdysi - snad v r. 1945 - maminčina kamarádka - fotografka.
Mám z toho setkání velkou radost - i z těch vydařených fotek.

Květen 2018.

Rok cca 1945.

Ještě jednou - 2018.

A opět alespoň dvě fotky z návštěvy Natálky u nás v téže době.

Natálka je velký rošťák - umí dělat nejrůznější legrace, které ji učí tatínek. Moc učit ji tedy nemusí, stačí, aby jednou něco viděla, a hned to opakuje.
V těchto dnech prý viděla, jak dědeček cosi přibíjel a vzal si do pusy hřebíky - okamžitě to také udělala. Všichni musí dávat pečlivý pozor, co dělají, protože ona je neskutečně všímavá a velmi učenlivá.

Také musí všechno vidět, sama prozkoumat, všude se podívat.
Prostě - je úžasná Usmívající se......

Spurný, Tabery, Kundra, Snyder....

24. května 2018 v 23:56 | hanci |  Knihy
V poslední době jsem přečetla několik knížek našich investigativních novinářů, několik i od cizích autorů. Uvedu alespoň některé.
Všechny takové knížky by měly být povinnou četbou nejen na školách, ale mělo by to platit pro všechny lidi v naší zemi.
Po přečtení mně bylo hodně smutno, cítila jsem naprostou beznaděj, co se týká budoucnosti. Na druhé straně obrovský obdiv k lidem, kteří jsou čestní, charakterní, odvážní.....dokáží říkat a psát pravdu, bez ohledu na to, že za některé texty jim hrozí velké nebezpečí - jak bylo možné se přesvědčit zavražděním slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka.

Špatný den - okradení

11. května 2018 v 20:09 | hanci |  Jak jde život
Včera jsem měla hodně nepříjemný den.
Šla jsem nakoupit do Alberta, což je v této době pro mě už tak dost namáhavé samo o sobě, kvůli vzdálenosti. Z domu jsem vyšla cca ve 13:30 hod.........
Výhodné pro mě je, že jsou v budově umístěné různé pobočky - např. lékárna, optika, česká spořitelna....... Mohla jsem si tedy současně s nákupem vyřídit nové brýle, dostala jsem předpis na silnější skla - s poznámkou, že už je to naposled, protože budu muset nutně nejpozději na jaře příštího roku jít na operaci šedého zákalu - v obou očích.