Komentáře

1 Jirka* Jirka* | 11. května 2018 v 23:48 | Reagovat

Poslední věta mě uklidnila, jsou to ti zloději, kdo má větší problém, to oni budou mít komplikace s vlastním svědomím, až si uvědomí, jakým způsobem se živí, až je dostihne prostředí, ve kterém žijí. Nabízí se tvrzení, že takoví lidé svědomí nemají, ale tomu nevěřím, jednou jim to dojde. Budou to mít těžké, a litovat se budou jen sami v zrcadle.
Ty jsi, Hančí, zase bohatší o vědomí, že jsi takovou situaci schopna zvládnout a k tomu Ti gratuluji, jejich medvědí službu jsi využila beze zbytku :-)

2 hanci hanci | Web | 12. května 2018 v 8:56 | Reagovat

[1]: Jirko, moc děkuji za komentář. Paradoxně jsem i ráda, že jsem měla možnost zjistit, že to se mnou není tak špatné, když jsem policii dokázala přesně popsat kudy jsem šla, co jsem nakupovala a snad i dost dobře toho člověka. To mě opravdu potěšilo, protože to moje zapomínání je opravdu "normální" v mém věku :)))). No, včera celý den jsem se nemohla moc hýbat, dneska to snad už bude o trochu lepší, i když jsem toho - kvůli bolestem - moc nenaspala. Ale všechno špatné je k něčemu dobré. Také si vždycky, když něco udělám hloupě špatně, vzpomenu co říkávala maminka: "hloupost je také Boží dar, jenže malý". :)))) Moc zdravím.

3 Doubravka Doubravka | 12. května 2018 v 10:10 | Reagovat

Zdravím vás, Hanči. I když se jinak neznáme, čtu vás ráda a obdivuji vaši sílu, jak se perete s osudem. Je mi líto, že že si vás ti darebáci vyhlídli, to je lidský odpad. Ještě že máte oporu v rodině, to zas člověka zahřeje u srdce. Držím vám palce a doufám, že se z toho psychicky i fyzicky nepříjemného zážitku zase brzo dostanete do "normálu". I když - on i ten váš "normál" by jiného skolil :-)

4 hanci hanci | Web | 12. května 2018 v 10:50 | Reagovat

[3]: Velmi Vám děkuji za přízeň. Musím s úsměvem parafrázovat pana Wericha - ono se s tím nic jiného dělat nedá. Byla to moje hloupost, nechat kabelku bez dozoru. Ale to je už asi i to stáří, že člověk se už neumí tak soustředit, jako dřív. Doufám, že příště už nic tak hloupého neudělám. Stejně mně to pořád připadá, že se to nestalo......
- Srdečně Vás zdravím a přeji jen to nejlepší.

5 Jirka* Jirka* | 12. května 2018 v 11:07 | Reagovat

[4]: Já si nemyslím, že v téhle situaci rozhodovala Tvá chyba, nebo "hloupost" - může za ni jednoznačně zloděj, který není dokonce ani příležitostným, ale je zákeřným plánem vedený. Vždy, když někdo někomu připomíná, že si měl dávat pozor, tak vybuchuji :-) Narážím například na fakt, že policie vytýká okradenému: "Ale to jste si neměl nechávat v autě pane, to si přímo říkáte o okradení!" Tak to je přístup, se kterým absolutně nesouhlasím a odmítám. Člověk se nemá přeci podřizovat nějakým všivákům a přes nějakou únosnou míru opatrnosti stále hlídat, jestli "žije správně bezpečně". Přesně kvůli podobné události jsem jednou na policii mírně zvýšil hlas, aby mi vysvětlili poznámku o zbytečnosti jejich hlášení o vykradeném autě.
A teď se omlouvám, jdu se uklidnit vařením něčeho dobrého k obědu :-)

6 hanci hanci | Web | 12. května 2018 v 11:23 | Reagovat

[5]: Jirko, rozveselil jsi mě. Máš sice pravdu, ale člověku nic jiného nezbývá, než se přizpůsobit, pokud nechce být poškozený. Musím ale říct, že na policii mně nikdo nic takového neřekl, byli ke mně opravdu hodně laskaví, spíš jsem měla pocit, že mě litují - viděli, že se už pohybuji s bolestí a s největším sebezapřením. To, že si dávám vinu, je prostě můj pocit. Snažím se vždycky každému pomoct, pokud mohu. Tito lidé si vždycky správně vytipují člověka - seniora, ženu - většinou, navíc nějak dokáží vycítit, že je to ten správný člověk, který se nechá zabavit atd. Jsou dobře vycvičení, mají zkušenosti atd. Víš, taky mě hned napadlo, jak lehce většina lidí vidí okamžitě za zlodějem buď Roma nebo cizince-emigranta momentálně. Tohle byl blonďák. Já od vždycky rozlišuji lidi pouze podle toho, jestli je hodný nebo zlý. To je pro mě jediné kritérium. Ale někomu to prostě nevysvětlíš. - To jsem trochu odbočila, ale člověk v takovém momentě přemýšlí o všem možném a mně to jen potvrdilo moje přesvědčení. Tak dobrou chuť.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.