Srpen 2018

Výstava Třebíč srpen 2018

27. srpna 2018 v 13:01 | hanci |  Umění

Pozvánka

do Galerie Malovaný dům na výstavu členů Umělecké besedy slovenské a jejich hostů. Výstava nese název Století (Náš nekonečný příběh).
Slavnostní zahájení výstavy se bude konat v Galerii Malovaný dům 5. 9. 2018 v 17 hod. Od 19 hod. se bude konat afterparty v sále Lihovaru v Třebíči.
Výstavu bude možno navštívit do 21. 10. 2018.


Pohřeb manžela

20. srpna 2018 v 13:36 | hanci |  Jak jde život

Po dlouhé těžké nemoci mně zemřel manžel.
Bylo to pro nás oba, těžko nemocné lidi, vysvobození.
Přes všechno, co rozum říká, přes všechno, co se odehrálo během našeho manželství, které bylo velmi obtížné, stresující.......... člověk vidí trpícího a ovládají ho jenom city, emoce...... a snaží se pro něho udělat vše, co je v jeho silách......


Nečekala jsem, že by mohl pohřeb člověka zklidnit. Po zkušenostech z rozloučení v obřadní síni, kde je vše cíleno hlavně na city pozůstalých........... byl tento pohřeb v katolickém kostele zklidňující, krásný......... ovšem, jsem si vědomá, že záleží hlavně na panu faráři, jak rozloučení vede.

Manžel byl silně věřící katolík, jsem ráda, že jsem mu mohla takový pohřeb dopřát.
Pan farář mně poradil báječnou pohřební službu z vesnice blízko Třebíče. Vše bylo za poloviční cenu, než jaká by byla v Třebíči. Když jsem se v Třebíči ptala, kolik by stálo pouze vyzvednutí popela zemřelého, byla mně řečena částka 12 tisíc, další informace telefonem nepodávali, ale známá mně řekla, že zaplatili za rozloučení v obřadní síni cca 30 tisíc.
Pro seniory s důchodem nižším, než je průměrný, s vydáváním za péči o těžko nemocného, za léky atd., za minulé dva roky, nebylo možné takový pohřeb zaplatit.
A navíc, jak jsem zjistila, byl pohřeb v kostele důstojnější, klidnější, krásný.........

Na tomto snímku klade sestra manžela kytici k rakvi