Pohřeb manžela

20. srpna 2018 v 13:36 | hanci |  Jak jde život

Po dlouhé těžké nemoci mně zemřel manžel.
Bylo to pro nás oba, těžko nemocné lidi, vysvobození.
Přes všechno, co rozum říká, přes všechno, co se odehrálo během našeho manželství, které bylo velmi obtížné, stresující.......... člověk vidí trpícího a ovládají ho jenom city, emoce...... a snaží se pro něho udělat vše, co je v jeho silách......


Nečekala jsem, že by mohl pohřeb člověka zklidnit. Po zkušenostech z rozloučení v obřadní síni, kde je vše cíleno hlavně na city pozůstalých........... byl tento pohřeb v katolickém kostele zklidňující, krásný......... ovšem, jsem si vědomá, že záleží hlavně na panu faráři, jak rozloučení vede.

Manžel byl silně věřící katolík, jsem ráda, že jsem mu mohla takový pohřeb dopřát.
Pan farář mně poradil báječnou pohřební službu z vesnice blízko Třebíče. Vše bylo za poloviční cenu, než jaká by byla v Třebíči. Když jsem se v Třebíči ptala, kolik by stálo pouze vyzvednutí popela zemřelého, byla mně řečena částka 12 tisíc, další informace telefonem nepodávali, ale známá mně řekla, že zaplatili za rozloučení v obřadní síni cca 30 tisíc.
Pro seniory s důchodem nižším, než je průměrný, s vydáváním za péči o těžko nemocného, za léky atd., za minulé dva roky, nebylo možné takový pohřeb zaplatit.
A navíc, jak jsem zjistila, byl pohřeb v kostele důstojnější, klidnější, krásný.........

Na tomto snímku klade sestra manžela kytici k rakvi

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Doubravka Doubravka | 22. srpna 2018 v 20:36 | Reagovat

Hančí, upřímnou soustrast. Jste silná a úžasná žena. Váš manžel měl velké štěstí, že vás měl po boku. Přeji vám, abyste teď měla více sil a času pro všechny ty věci a lidi, co vám dělají radost.

2 hanci hanci | Web | 22. srpna 2018 v 21:43 | Reagovat

[1]: Moc Vám děkuji. Zatím je všechno příliš živé, neskutečné.....časem to určitě bude lepší.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama